Porozmawiajmy o perfumach 0

perfumy-mk

 

Porozmawiajmy o Perfumach!

 

Bycie kobietą pociąga za sobą pewne  specyficzne zachowania, których nie jesteś w stanie zmienić, a nawet nie chcesz, gdyż sprawiają Ci one przyjemność. Chodzi oczywiście o rozmowy, dyskusje i ploteczki, które mogą trwać godzinami w trakcie popołudniowej kawy (lub czegoś mocniejszego). Nie masz ochoty kończyć spotkań z bliskimi koleżankami, gdyż przenosisz się wtedy do całkiem innego świata, kiedy nie martwisz się czy obiad jest smaczny, albo jak dziecku pójdzie na klasówce w szkole, nie myślisz o problemach.  Relaksujesz się i spędzasz wspaniały czas, jakże potrzebny każdej z nas.

 

Na co dzień bowiem, jesteś super Hero, ale w towarzystwie koleżanek możesz być po prostu sobą, rozluźnić się. Rozmowy toczą się o książkach, muzyce, aktorach, trendach w modzie… ale czy wśród śmiechu i dobrej zabawy, pojawia się tematyka perfum? Jeśli nie, może warto zmienić te przyzwyczajenia i spróbować czegoś innego. Zastanów się przez chwilę, każda z Was używa wody toaletowej lub wody perfumowanej. Każda z Was kupiła kiedyś nietrafiony zapach, który na początku wydawał się fantastyczny, a w ostateczności, okazywał się całkowicie nietrafiony. Następnie warto pogawędzić o doświadczeniach bądź przeżyciach, które związane są z danym zapachem, przywołać radosne historie, ale i te smutne.

 

Co najważniejsze, wymienić spostrzeżenia dotyczące konkretnych zapachów, a więc szanse na powiększenie kolekcji o sprawdzone cacko są bardzo wysokie. W trakcie rozmów o perfumach, zarówno tych z drugim człowiekiem, jak i na forach internetowych oraz blogach, spotykasz się ze słownictwem, które czasem nie jest dla Ciebie do końca zrozumiałe. My, postaramy się ułatwić Twoje życie i wytłumaczyć te najczęściej spotykane wyrażenia, abyś śmiało mogła zabierać głos i wyrażać swoją opinię o krainie zapachów.

 

Zapewne często słyszysz słowo blotter, odnosi się od to tego małego kawałka papieru na który psikasz perfumy w perfumerii sieciowej, jeśli korzystasz z perfumerii internetowej, pojęcie to nie ma znaczenia, gdyż zapach wybierasz na podstawie opisu.

Słowo flanker oznacza pokrewną wersję oryginału, brzmi to skomplikowanie, ale chodzi w tym o to, że Euphoria Calvin Klein to tak zwany oryginał, bądź pierwowzór, a Euphoria Blossom Calvin Klein to flanker. Teraz wszystko jasne, prawda?

 

 

Osoba, która tworzy kompozycje zapachowe to tak naprawdę nie projektant, którego nazwę noszą konkretne perfumy, ale człowiek nazywany „Nosem” i to właśnie ich pracy, zawdzięczamy te cudowne wonie, które towarzyszą nam każdego dnia. Co ciekawe ich imiona oraz nazwiska z reguły pozostają tajemnicą, są oni dla nas osobami anonimowymi, a szkoda.

 

Perfumy celebryckie to zapachy, które noszą nazwy sławnych osób, niekoniecznie zostały przez nie stworzone,  a czasem jedynie celebryci pożyczają swoje imię i nazwisko.

 

Perfumy niszowe oraz perfumy mainstreamowe to bardzo popularne określenia z którymi spotkasz się nie raz i nie dwa w trakcie rozmowy o perfum. Niszowe oznaczają kompozycje, które nie są powszechnie rozpoznawalne, ich zapach zaskakuje, zadziwia, jest odważny. Perfumy te są znacznie droższe od mainstreamowych, co za tym idzie, możesz mieć problemy ze znalezieniem ich w sklepach stacjonarnych. Pewnie domyślasz się, że mainstreamowe to przeciwieństwo niszowych. Ich nazwa oznacza popularność, gdy rzucisz nazwą takiego zapachu, wszyscy będą wiedzieli o co chodzi. Zaliczamy do nich markę Armani, Dior, Calvin Klein i wiele innych.

 

Signature scent to zapach, który został jakoby przypisany do danej osoby, a więc jest jej znakiem rozpoznawczym. Koleżanka podchodzi się z Tobą przywitać, a Ty jeszcze bez zbliżenia się do niej, wiesz że będzie ona otulona Chanel No 5… To właśnie jej signature scent. A jaki jest Twój?

 

Kolejne wyrażenie to projekcja, a więc innymi słowy, moc perfum. Duża projekcja to zapachy, które nawet przy niewielkim użyciu, pachną bardzo intensywnie, wyczuwane są z dużej odległości. Jej przeciwieństwem jest mała projekcja, a więc zapach perfum dochodzi do Ciebie dopiero w momencie, kiedy stoisz blisko drugiej osoby.

 

Już jako ostatnie zagadnienie pod lupę bierzemy piramidę zapachową. Jeśli perfumeria internetowa to jedno z Twoich ulubionych miejsc w sieci, zdecydowanie wiesz o czym tutaj będzie mowa. Piramida zapachowa dzieli się na tak zwane nuty głowy, nuty serca, a także nuty bazy.

Nuty głowy to aromat, który towarzyszy Ci na samym początku, odczuwasz go od razu po otuleniu się zapachem. Nie będzie on towarzyszył Ci zbyt długo, gdyż znika po upływie kilku do kilkunastu minut.

Nuty serca to jak sama nazwa wskazuje sam środek zapachu, który uwalnia się od razu po nutach głowy i decyduje o tym jaki jest charakter danych perfum.

 

Nuty bazy poczujesz dopiero po upływie 20 minut, lecz nie opuszczą Cię one przez długie godziny. To właśnie na nich powinnaś się najbardziej skupić, wybierając wodę perfumowaną.

 

Zaledwie w kilku słowach, otwieramy przed Tobą drogę do rozmów, które możesz wprowadzić do swojego życia, a z zapasem słów, które Ci dostarczyliśmy będziesz charakteryzować się nie tylko doskonałym gustem w wyborze perfum, ale również wiedzą o nich.

Komentarze do wpisu (0)

 Polub Nas na Facebooku   

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl